Od Bobíka ke svižné firmě

IGNUM.CZ

Zpět na hledání domény

IGNUM.CZ

V IGNUM věříme, že se každý má věnovat tomu, v čem vyniká. Pokud k tomu potřebuje on-line služby, jsme po ruce my. O začátcích IGNUM, rychlé cestě mezi přední české registrátory domén a také klopýtnutích, která ji provázela, vyprávějí majitelé Michal Filip a Robert Prokeš společně s Michalem Bencem a Jardou Štětinou, který druhým rokem IGNUM řídí.

Jak jste začínali?

Robert: To bylo na střední škole v roce 1998. Někdo potřeboval domény, tak jsem to zařídil. Tehdy byly ještě zadarmo, ale v cestě vám stala spousta překážek. První server byl umístěný v Praze Holešovicích na zahradních regálech, byl to normální velký desktopový počítač připojený koaxem. Záložní DNS server byl na nekonečně pomalé lince někde v Plzni. Lidi volali, objednávali, všechno jsme dělali ručně. Tak to šlo asi dva roky, potom jsem se potkal s Michalem, který do firmy investoval peníze, a už to jelo.

Michal F.: Servery jsme tenkrát pojmenovávali vesele, nejdřív Fifinka, Bobík, Myšpulín… dávali jsme jim komiksová jména.

IGNUM.CZ

Co přišlo po Čtyřlístku?

Michal F.: Hodně jsme rostli, přicházela spousta nových lidí. Předběhli jsme dvě firmy, které byly před námi, a byli jsme z toho v euforii.

Robert: Jenže pak jsme trochu usnuli na vavřínech…

Co vám pomohlo probudit se a srovnat krok s konkurencí?

Robert: Chopili jsme se krize jako nové příležitosti.

Michal B.: Rozhodli jsme se pro změnu celé firmy. Nešlo ale o nějakou jednorázovou změnu. Naopak, nastavili jsme se na permanentní posun. Dynamická změna podle našich zákazníků je naše nové DNA. Nová DOMENA.CZ je jen začátek.

IGNUM.CZ

Čím budete pokračovat?

Jarda: Sledujeme, co, jak a proč řeší naši zákazníci. Pro většinu z nich jsou webové služby problém, a tím myslím celý trh on-line technologií. Naším cílem je odbourávat bariéru mezi našimi zákazníky a technologiemi, bez ohledu na to, na jaké úrovni je know-how zákazníka. Vždy je nucený řešit i problémy, které řešit nechce. Ať potřebuje jen své jméno na internetu (doménu), nějaké místo pro weby (hosting) anebo sofistikovanější serverové služby.

Jak hodláte tyhle bariéry bourat?

Jarda: Ignum má tři základní produktové řady: Domény, Hosting a Servery. A například jen určitá část zákazníků je schopná je takto rozlišovat. Ale webové technologie se týkají daleko širší skupiny zákazníků. Každý podnikatel dnes chce nebo potřebuje být na internetu, to ale neznamená, že musí rozumět tomu, co to je hosting. Od toho jsme tu my.

IGNUM.CZ

Najděte si skvělou doménu

Ceny jsou bez DPH a platí na 1 rok.

Domény, na jaké si vzpomenete – do 3 minut