Naší výlohou je web. Jde o to, aby
si tu svou lyži vybral každý lyžař. On-line.

Ján Hudák, ředitel firmy Sporten

Zpět na hledání domény

Celosvětová výroba lyží klesá, my rostem

Ján Hudák, ředitel firmy Sporten, mluví o tom, co pomáhá tradičnímu výrobci lyží růst. Sporten sází na pružnost, precizní práci, skvělé strojové vybavení a svůj web.

Čemu vděčíte za svůj úspěch?

Vysočina je pro lyžování a hlavně běžky ideální. Proto tu původně působilo asi sedm výrobců lyží. Díky tak velké tradici jsme schopni dělat pořádně všechny typy lyží najednou. Klíčové je zejména to slovo „pořádně“. Vyrábíme lyže celé, od suroviny. Když se podíváte za výrobní halu, na vzduchu tam dva roky schne kvalitní dřevo.

Díky tradici jsme schopni dělat všechny typy lyží.
Sporten

Vyrábíte pro světově proslulé značky jako Karhu nebo Rossignol. Není to trochu sebevražda?

Jen zdánlivě. To, kolik modelů lyží vyrábíte, dokazuje úroveň vašeho vývoje a kvality. I když celosvětově poklesla roční produkce z devíti milionů lyží na tři, my stále rosteme. Jsme totiž schopni reagovat i na malé, kvalitní série. Velké firmy, které postavily mamutí továrny, krachují.

A co vaše vlastní značka?

Jsme pyšní na naši inovaci, technologii. Výrobu držíme kompletně doma, můžu vám ukázat naše dřevěné jádro.

Sporten

Jak je to s podílem ruční práce?

Vždycky, když slyším, že někdo vyrábí lyže nebo snowboard ručně, nevěřím kvalitě. 150 kilometrů v hodině by ručně vyrobená lyže nevydržela. Díky stroji, který jsme vyvinuli se švýcarskou Montanou, máme jedny z nejlépe nabroušených lyží na světě. Ale abych byl přesný, jsou operace, kde jsou lidské oko a cit nezbytné. Volíme vždy takový postup, který je lepší pro výsledek.

Co všechno děláte pro své zákazníky?

Servis pro naše klienty, výstavy, testování. Připravujeme e-shop, aby si naši zákazníci mohli vybrat z celého sortimentu, který v obchodě nemohou potkat. Většina lidí totiž jezdí na lyžích pro ně nevhodných. Věnujeme se každému, kdo za námi přijde. Kdybyste viděli, jak se lidé tváří, když se poprvé svezou na něčem, co je pro ně to pravé!

Sporten

Jak k tomu využíváte web?

Zjistili jsme, že všechny uvedené věci se musí někde potkávat a shodli jsme se, že tím místem je náš web. Vyhlásili jsme výběrové řízení – chystané řešení dokáže komunikovat nejen všechny zmíněné aktivity, ale také umí předvést naše produkty v takovém světle, jaké si zaslouží. Máme vymyšleno, jak si přes web každý lyžař vybere tu správnou lyži. Navíc, a to si myslím je dost revoluční, spustíme možnost si takovou lyži on-line vypůjčit a my ji doručíme na jakékoliv místo.


Další příběhy

Najděte si skvělou doménu

Ceny jsou bez DPH a platí na 1 rok.

Domény, na jaké si vzpomenete – do 3 minut