Na doméně ateliersad.cz umožňujeme
klientům udělat si názor

Martin Kalhous, architekt AtelierSAD

Zpět na hledání domény

Web je naším styčným bodem

Tvůrci z Ateliéru SAD svá řešení také realizují, proto Stavebnictví, Architektura a Design. Jerry Koza, Adam Jirkal a bratři Kalhousové tvoří hračky i čerpací stanice. Web jim slouží jako výstavní prostor i místo pro dialog.

Jakou roli hraje ve vaší tvorbě on-line?

Doména ateliersad.cz má pro nás význam v několika rovinách. Přes e-shop nabízíme naše vlastní produkty. Dokončené projekty můžeme vystavit podle sebe a doplnit fotografie o autorský popis. Na našem webu si lidé mohou utvořit na věc názor. Zároveň zde vzniká základ diskuze, která je pro nás důležitá. Je to pro nás důležitý bod pro potkávání se s ostatními.

Jak jste se dali dohromady?

Jerry Koza: Na UMPRUM. Začali jsme spolupracovat už na škole.

Adam: Už od tohoto projektu bylo jasné, že bude lepší, když co si navrhneme a vyprojektujeme, si budeme i realizovat. Je jedno, o jak velkou zakázku jde, díky jejímu zpracování ji dovedeme posunout mnohem dál. Navíc tím vznikají unikátní autorská pojetí jinak standardních věcí.

AtelierSAD

Jak spolu vlastně vyjdete? Každý jste úplně jiný.

Adam: Jsme schopni jít do konfrontací, které zvnějšku mohou vypadat dramaticky, ale ve výsledku se dokážeme dostat mnohem dál než kdybychom úkol řešili každý sám za sebe. Je to synergie, která násobí naše schopnosti.

Nenecháváme se unášet trendy, s klienty vedeme diskuze, pozorně jim nasloucháme, sledujeme, jak a pro co žijí.
AtelierSAD

Jak vnímáte vztah designu a architektury?

Jerry: Architektura vnímá vnější vlivy jako tvarující. Je to dialog s okolím, které ji vlastně určuje. Design si svoji autonomii vytváří sám, na svém okolí je nezávislý a dost možná ho může definovat, inspirovat.

Adam: Třeba u naší realizace sítě čerpacích stanic jsme dospěli k tomu, že je to sice stavba, ale je vlastně designem, který musí fungovat nezávisle na místě, kde stojí. Respektive fungovat v každém místě, kde stojí.

Jerry: Jak už bylo řečeno, tím, že nepřistupujeme k zakázkám podle velikosti, si můžeme hrát a vyvíjet samotné objekty nebo domýšlet nové detaily a tím vytvářet nová místa, momenty nebo řešení, která tu ještě nejsou.

Martin: Pro mě je tohle to nejdůležitější. Nenecháváme se unášet trendy, s klienty vedeme diskuze, pozorně jim nasloucháme, sledujeme, jak a pro co žijí. Jejich zpětná vazba po finálním dokončení je ta nejdůležitější věc pro každou další akci. „Architekt pyšný na svoje dílo a spokojený klient“ – to je moje motto.

AtelierSAD

Další příběhy

Najděte si skvělou doménu

Ceny jsou bez DPH a platí na 1 rok.

Domény, na jaké si vzpomenete – do 3 minut