Díky našemu webu se naše kola
dostávají k těm pravým lidem.

Michal Moureček, produktový manažer Festka

Zpět na hledání domény

Jak se kopou digitální základy značky

Česká značka Festka, výrobce špičkových kol na míru, si během pár let získala renomé u nás i ve světě. Její spoluzakladatel Michal Moureček vysvětluje, jak si kola Festka nacházejí své zákazníky a proč se nebojí konkurence.

Jak vzniká kolo, které nebolí ani po 150 kilometrech jízdy v kuse?

Každý správný pohyb v sedle musí být převeden do pohybu vpřed, do rychlosti. Nejdřív jsme museli prozkoumat fyziologii lidského těla, matematický model fungování kola a najít souznění mezi co nejpřirozenějším pohybem a nejmenší ztrátou energie. Každý materiál tomuto souznění vyhovuje jinak.

Festka

Jaké materiály používáte?

Začali jsme na oceli, později jsme díky fundraisingovému projektu získali prostředky na vývoj prvního karbonového rámu Zero. Současný rám ONE využívá jedinečnou kombinaci karbonových spojů a titanových trubek. Šli jsme na to obráceně, než si troufli jít ostatní.

Co vám pomohlo sehnat peníze na vývoj?

Digitální prostředí používáme jako místo, přes které hledáme uplatnění pro nápad. Podařilo se nám vyhloubit digitální základy, které tvoří navzájem se doplňující systém.

Od začátku nás volí lidé, kteří po celém světě určují trendy v cyklistice coby životním stylu.

Co je součástí tohoto systému?

Od začátku nás volí lidé, kteří po celém světě určují trendy v cyklistice coby životním stylu a nechávají za sebou silnou stopu na sociálních sítích. Naši ambasadoři a zákazníci sdílí emoce a zážitky z ježdění. Projekt 200, kdy nám první dvě stovky zájemců o nový rám pomohly spolufinancovat vývoj, jsme vyhlásili prostřednictvím našeho facebooku.

Festka

Jak využíváte firemní web?

Pomáhá nám zkrátit cestu k zákazníkovi. Více než 90 % rámů jde mimo Českou republiku a nám jde o to, aby se naše kola dostala k těm pravým lidem. Momentálně pracujeme na novém webu, kde se vás ujme osobní asistent a přes systém projektového řízení s vámi zůstane až do okamžiku, kdy si kolo přebíráte.

Bojíte se konkurence?

Každého vítáme. Jde o to, zda na kole opravdu jezdíte. Musíte být cyklista tělem i duší, protože pokud to není váš život, neuživíte se tím a zlomí vám to vaz.

Festka

Další příběhy

Najděte si skvělou doménu

Ceny jsou bez DPH a platí na 1 rok.

Domény, na jaké si vzpomenete – do 3 minut