Využijte svou doménu naplno – posílejte e-maily se svou značkou

Často vídám kontaktní e-maily menších firem nebo restaurací vedené na freemailu (@seznam.cz, @atlas.cz, @gmail.com a další). Přemýšlím, zda nevědí, že mohou mít za zavináčem jméno své firmy nebo ignorují prezentaci své značky v online světě. Přesvědčte se, jak je snadné si založit e-mail na vlastní doméně a buďte profíkem ve svém podnikání.

Proč chcete mít e-mail na vlastní doméně

Originální e-mailová adresa už není žádný luxus,ale nutnost. Nechte v e-mailech vyniknout název své firmy, podniku nebo své příjmení. Prvním krokem je mít vlastní doménu. Zvolte si ji uvážlivě, inspirovat se můžete sedmi jednoduchými radami. Doména vás vyjde v řádu stovek korun za rok, doménu s .cz koncovkou pořídíte kolem 200 Kč, za exotičtější si připlatíte. A aby pro vás svět domén nebyl tajemný, přečtěte si naše rady, tipy i inspirace.

Proč mít originální adresu?

  • Posilujete firemní značku.
  • Pomůžete příjemci identifikovat odesílatele.
  • Snadno si roztřídí doručenou poštu od více zaměstnanců jedné firmy.

Příklad vhodně zvolené e-mailové adresy:

  • mirek@minipivovar-mrkvice.cz říká, že Mirek to s vařením piva myslí vážně, investoval do pořízení vlastní domény a buduje svou značku.

Naproti tomu takto to vypadá, když se šetří na nesprávném místě:

Platit či neplatit

Časy, kdy Google nebo Microsoft poskytovali e-mailový prostor a klienta na vlastní doméně zdarma, jsou tytam. G Suit i Microsoft Office 365 jsou již placené a licencované produkty. U placených služeb můžete vybírat i z velkého množství lokálních poskytovatelů webhostingu. Naleznete ale i služby, které podporují využívání e-mailového hostingu na vlastní doméně zdarma, např. Seznam.cz nebo zahraniční Zoho Mail.

https://napoveda.seznam.cz/

Vybrat si tedy placenou službu nebo tu zdarma? Před výběrem zvažte, co od služby očekáváte a co potřebujete. Zjistěte si, kolik schránek pro doménu si můžete vytvořit. Služby zdarma mívají omezení na 5 – 10 schránek, naopak placené  služby vás v tomto omezovat nebudou. S velikostí schránek se to má stejně. Pro hladké fungování vaší e-mailové schránky a tedy i vašeho byznysu je zásadní i zákaznická podpora, která je vám k ruce ideálně 24/7. A co se často opomíjí, je pravidelné zálohování. Zálohy oceníte, když si omylem smažete důležitý e-mail nebo složku.

Placená verze ProtonMail https://protonmail.com/

Placené e-mailové služby často nabízejí více produktů v balíku, jako sdílený kalendář, adresář kontaktů nebo úložiště dokumentů. Máte tak postaráno o kompletní kancelářský balíček pro své podnikání.

Chcete e-mail nosit pořád s sebou? Vybírejte si službu, která myslí i na vaše mobilní zařízení.

Recept, jak na to

Recept je jednoduchý – potřebujete zaregistrované doménové jméno, upravíte mu

v DNS MX záznamy a necháte na teplém místě odpočívat, než se změny projeví.

Poté již servírujete svým zákazníkům novinky z nové e-mailové adresy.

MX záznamy obsahují unikátní informaci o poštovních serverech, které zpracovávají e-maily pro danou doménu. Jejich úpravu provedete ve správcovském účtu u registrátora domény. Kde ale vzít nové hodnoty pro MX záznamy? Ty vám zašle poskytovatel e-mailového hostingu. Změny se obvykle projeví do hodiny, zřídka si počkáte do 24 hodin.

Pokud si zřídíte e-mailový hosting u registrátora své domény, vyhnete se nastavování MX záznamů, o to se postará registrátor automaticky u každé nové domény.

Po zřízení služby budete mít k dispozici správcovskou schránku, někdy je označena jako admin nebo root (třeba admin@zkousimenovymail.cz). V této schránce pak máte další možnosti nastavování jako je přidání nové schránky (pro dalšího uživatele, třeba pepa@zkousimenovymail.cz), velikost schránky nebo změnu hesla.

Vše v jednom

Máte-li více e-mailových schránek a chcete si číst a rozesílat poštu z jednoho místa, pomůže vám funkce přeposílání (forwarding). Ve schránce, ze které chcete nechat poštu přeposílat, nastavíte novou cílovou adresu. A ve schránce, kde si chcete všechnu poštu číst, zase nastavíte pravidlo kontrolování pošty z jiných účtů.

U nás na DOMENA.cz si pořídíte vše naráz a snadno – doménu, e-maily i kancelářský balíček Microsoft Office 365.

domácí mydlářka nadšená do jógy a čísel

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

four + fourteen =