Víte, že v říjnu končí podpora Office 2007? Správný čas uvažovat o přechodu na Office 365

Office 2007 je sada kancelářských aplikací od společnosti Microsoft, určená pro operační systém Windows. Verzi z roku 2007, která obsahuje Word, Excel, PowerPoint a Outlook, si oblíbila spousta uživatelů. Ale od jejího počátku už uplynulo hodně let a je na čase jít dál. Podpora Office 2007 proto letos v říjnu končí.

Co to přesně znamená?

Microsoft od 10. října přestane poskytovat podporu pro tuto verzi balíku Office. Důvodem je modernizace a přechod na řešení, které si dnešní doba žádá. Nově nebudou k dispozici žádné bezpečnostní aktualizace, ani možnost integrace s Office 365. Používáte-li Office 2007 a zároveň aplikace Exchange 2016 nebo Exchange Online, pravděpodobně vám Exchange přestane fungovat.

Nezoufejte a buďte ještě efektivnější s Office 365

Office 365 zahrnuje stejný kancelářský software v nejnovější verzi z roku 2016 a spoustu dalších užitečných služeb. Jedná se například o cloudové úložiště OneDrive, které vám umožní sdílet dokumenty v týmu, ať jste kdekoli. Narozdíl od Office 2007 jej získáte formou předplatného (měsíčního nebo ročního) a aplikace můžete používat na svém PC, tabletu i mobilním telefonu – celkem až na 5 zařízeních.

Co všechno získáte s Office 365

  • Pravidelné aktualizace aplikací zajistí, že budete mít vždy nejnovější verzi
  • Aplikace Word, Excel, Outlook, PowerPoint, aplikaci na poznámky OneNote, nástroj na vytváření vlastních databází Access
  • Cloudové úložiště OneDrive s kapacitou 1000 GB pro vaše dokumenty
  • Službu Skype pro firmy, kterou využijete na konferenční hovory nebo online schůzky
  • E-mail s kapacitou schránky 50 GB
  • Můžete pracovat odkudkoli a z libovolných zařízení, jednoduše navážete, kde jste předtím skončili
  • Dokumenty můžete sdílet a pracovat na nich společně s ostatními členy týmu ve stejný okamžik

Jaké jsou další možnosti

Alternativou je přejít na verzi Office 2016 formou nákupu jednorázové licence pro jeden počítač. Jedná se ale pouze o novější verzi původních aplikací.

Projektová manažerka

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 × 5 =