Objevte trendy webového designu pro rok 2019

Kam se posunul webdesign od minulého roku a co nás čeká letos? Loni vládly syté barvy, výrazná typografie a asymetrie. Ani letos tomu nebude jinak. K tomu přibyly nové techniky a ještě silnější důraz na osobitost značky.

Animace a animovaná loga

Pohyb dává webové stránce nový rozměr. Můžete jím účelně vyplnit prázdná místa, vyprávět příběh nebo dodat ty správné emoce, které potřebujete v uživateli vzbudit. Animace se dostává do všech typů médií – na web, do reklamy i do newsletterů. Vhodně rozpohybované logo dokáže sdělit myšlenku celé značky.

Mikro interakce

Jsou to drobné animace, které po kliknutí na prvek na stránce vytvářejí jemné vizuální efekty. Jejich užití roste hlavně v mobilních aplikacích, ale i webu dokážou dodat šmrnc, hravost a příjemný dojem z používání.

Zdroj: https://dribbble.com/shots/4811135-Tab-Bar-Cube-Interaction
Zdroj: https://dribbble.com/shots/5009975-Search-Input-Field-Interaction

3D efekty

Čipy v mobilních zařízeních jsou stále výkonnější. To hraje do karet technice trojrozměrné animace, která se začíná hojně uplatňovat v mobilním designu. Vhodné využití 3D vizualizace názorně přibližuje fungování složitých technologických produktů a umožňuje uživatelům hlubší porozumění.

Zdroj: https://dribbble.com/shots/4811613-3D-Product-Swipe

Dimenze a hloubka barev

Co se barev týká, loňským trendem byly tzv. gradienty (barevné přechody), vyznačující se extravagancí barevných kombinací. Nyní přichází na scénu důmyslnější hra se světlem a prostorový efekt, který vzniká prolínáním tvarů a hloubky barev. Barvy se budou více vrstvit a kombinovat. Ve hře jsou i nadále zářivé, až planoucí tóny. Čím dál víc firem používá gradienty i v logu.

 

Zdroj: http://nasaprospect.com/
Zdroj: http://www.playup.com.ar

Vlastní ilustrace

Časy fotobankových ilustrací jsou minulostí. Chcete-li dát svému webu originalitu, použijte vlastní motivy, které budou ilustrovat právě a jen váš produkt nebo službu. Ilustrace je dnes velmi poptávaný designerský obor, firmy investují nemalé finanční prostředky, aby propůjčily svým aplikacím jedinečnost a jejich značka vynikla v džungli ostatních konkurentů. A samozřejmě vzbudila emoce. Velmi často se uplatňují také animované ilustrace.

Zdroj: https://www.fishfinger.me/

Izometrické ilustrace

Jedná se o kreslené 3D ilustrace, ale pouze ve dvojím rozměru. Obrázek je jednoduchý a čistý, ale zároveň má hloubku. Nejčastěji se s nimi budeme setkávat v podobě ikon. Jejich hlavní výhodou je, že působí trojrozměrně, ale díky menší velikosti souboru se na webu načítají daleko rychleji než skutečné 3D výkresy.

Zdroj: https://animat.kreatik.co/

Projektová manažerka

2 komentářů On Objevte trendy webového designu pro rok 2019

  • Pokial dizajner zacne citat clanky o “dizajn trendoch” tak by si mal radsej najst inu pracu, v ktorej bude dobry 🙂

    • Myslíme, že sledovat dění v oboru je užitečné. Nicméně náš článek není určený designérům, ale těm, kdo potřebují nový web nebo redesign, nejsou odborníci a chtějí mít přehled.

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

17 − seven =