Originální doména – cesta jak se lidem zapsat za uši

Připravujete nový projekt, plánujete kampaň nebo prostě jen tápete, jak svůj produkt propagovat? Vsaďte na netradiční doménové koncovky. Pokud se vám podaří dostat do názvu svých webových stránek vtip nebo originalitu, lidé si takovou adresu lépe zapamatují.

Na co netradiční doménu využít?

Tak například doména varime.bio. Může běžet vedle klasické domény s koncovkou .cz a sloužit čistě pro prezentaci vaší nové online kuchařky pro vyznavače zdravého stylu stravování. Na letáku se bude tento název doslova vyjímat a každý z něj hned pochopí, o čem web je. Na doménu pak můžete vést lidi pouze z offline reklamy a sledovat tak její dosah a míru konverze.

Kam umístit webové stránky vašeho spolku, aby si je příznivci snadno zapamatovali a nemuseli chodit přes vyhledávače? Dobrou adresou může být doména .club (např. pivni.club, sousedsky.club), která prakticky poslouží všem sdružením a zájmovým skupinám.

Hrajte si a inspirujte se

Podle společnosti ICAAN je aktuálně ve světě k dispozici více než 1 500 doménových koncovek nejvyššího řádu. Řada z nich podléhá nejrůznějším regulacím (např. pro jejich vlastnictví musíte mít občanství daného státu). Na DOMENA.cz seženete 117 nejzajímavějších koncovek pro český a evropský trh. Kromě těch tradičních (.cz, .com apod.) je spousta z nich hravých a lze tak vytvářet nejrůznější slovní hříčky a kombinace.

Čeští průkopníci

Netradiční koncovku před lety využil portál pro sdílení dokumentů uloz.to, který si dokonce tuto značku nechal registrovat ochranou známkou. Podobnou slovní hříčku použilo například město Praha pro svou aplikaci zmente.to, kde mohou lidé uvádět tipy na zlepšení v různých oblastech života hlavního města. Stejnou cestou vykročil i e-shop s osvětlením posvit.si.

Pomocí doménové koncovky můžete také vyjádřit své zaměření nebo obor. Tak to třeba udělali designér stepanek.design nebo slovnik.online. A v neposlední řadě můžete na nezvyklé doméně budovat svou osobní značku jako brandingový guru Adam Hrubý na hruby.guru.

Do názvu domény je možné promítnout i váš názor na věc nebo smysl pro humor. Toho se drží i herní festival gamepie.wtf.

Vyzkoušejte to také.

Projektová manažerka

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

4 − four =