Od července každý uvidí, zda máte zabezpečený web

Společnost Google systematicky pracuje na zvýšení bezpečnosti na internetu. Již před několika lety začal Google zvýhodňovat ve vyhledávání weby, které používají zabezpečený protokol HTTPS. A od července přistoupí k dalšímu ochrannému kroku – stránky bez HTTPS bude v prohlížeči Chrome označovat jako Nezabezpečené.

https zabezpečený web

Proč a jak chránit data na svém webu

Komunikace na internetu probíhá vždy, když si prohlížíte nějakou stránku nebo třeba chatujete. Váš prohlížeč a server, kde je stránka uložena, si mezi sebou posílají veškerá data – o prohlížeči, nastavení, jazyku, ale i co všechno na stránce vykonáte, kde kliknete a co vyplníte. Právě to je zranitelné místo, kdy může třetí strana “sledovat” všechna data. Riziku je potřeba předcházet, proto pořiďte svému webu “průkazku totožnosti” neboli SSL certifikát.

SSL certifikát je identifikační průkaz serveru, kde je uložena webová prezentace. Po ověření serveru si můžete být jistí, že žádná třetí strana není schopná sledovat a zneužít údaje, které na webu vyplníte.

Od července 2018 vás prohlížeč Chrome ve verzi 68 upozorní v adresním řádku označením “Nezabezpečené” (Not secure), navštívíte-li stránku bez HTTPS, tedy takovou, která nemá žádný SSL certifikát.

chrome červenec nezabezpečeno
Chrome 68 bude upozorňovat na weby bez SSL certifikátu označením Nezabezpečené (Not secure).

Výhody HTTPS

Přechod k zabezpečenému webu je rychlý a jednoduchý, stačí nasadit koupený SSL certifikát nebo bezplatnou verzi certifikátu Let’s Encrypt od vašeho poskytovatele webhostingu.

  • Cháníte data svá i svých zákazníků
  • Zlepšíte SEO svého webu
  • Google vás odmění lepšími výsledky ve vyhledávání
  • Uživatelé ocení váš profesionální přístup k podnikání

Čím dál více webů přechází na zabezpečenou verzi HTTPS s SSL certifikátem. Podle statistiky od Google, používá 81 ze 100 top webů HTTPS jako standard.

Zdroj foto: security.googleblog.com

domácí mydlářka nadšená do jógy a čísel

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

19 − two =