Jak propojit Gmail s e-mailem na vlastní doméně

Máte účet zdarma na Gmailu, který rádi používáte? Zároveň byste ale chtěli podpořit svůj brand s e-mailem na vlastní doméně? Jednou z možností je propojení Gmailu s e-mailem od vašeho poskytovatele webhostingu.

Jak na to?

Konzultantka Martina už řadu let používá pro komunikaci s klienty e-mail martina.novak@gmail.com. Nyní má větší plány, koupila si doménu vyskolim.cz i s e-mailem a chtěla by všechny zprávy odesílat z profi adresy martina@vyskolim.cz. Ráda by i nadále komunikovala z prostředí, ve kterém je zvyklá, tedy z Gmailu.

Jediné, co je potřeba udělat, je přesměrovat veškerou příchozí poštu z e-mailu na vlastní doméně do své Gmail schránky. A nastavit Gmail tak, aby odeslané zprávy odcházely z adresy s vaší doménou.

Postup krok za krokem

1. Přesměrování pošty z vaší domény do Gmailu

Jděte do rozhraní pro správu e-mailu u svého webhostera. V nastavení hledejte funkci přesměrování. Vyplňte cílovou adresu svého Gmail účtu a nastavení uložte.

Máte-li e-mail od IGNUM, zvládnete to snadno s tímto návodem.

2. Nastavení odchozí pošty v Gmailu

Přihlaste se do Gmailu a v pravém horním rohu klikněte na ikonu ozubeného kolečka. Rozbalí se vám nabídka, ze které vyberte položku Nastavení.

Po otevření tabulky s nastavením zvolte záložku Účty a import. V sekci “Odesílat poštu jako” vyberte Přidat další e-mailovou adresu.

Otevře se okno, kam zadáte jméno, které se bude zobrazovat příjemcům vaší pošty a dále e-mailovou adresu na vlastní doméně – tu, ze které chcete zprávy posílat. Volbu “Považovat za alias” ponechte zaškrtnutou. Pokračujte na další krok.

V dalším kroku vyplňte následující údaje:

  • uživatelské jméno = název e-mailové schránky na vaší doméně (příklad: martina@vyskolim.cz),
  • heslo = to, se kterým se k této schránce přihlašujete u svého webhostera.

Dále si u svého poskytovatele webhostingu vyžádejte název SMTP serveru a číslo portu a doplňte je do formuláře.

Máte-li e-mail u IGNUM, použijte následující údaje:

SMTP server: email.ignum.cz

Port: 587

A ponechte doporučené “Zabezpečené připojení pomocí protokolu TLS”.

Zbývá už jen vše potvrdit tlačítkem Přidat účet. Spustí se tak kontrola přihlašovacích údajů a po jejich ověření se účty propojí.

3. Změna vaší výchozí adresy pro odesílání zpráv

Nakonec je potřeba nastavit svou novou adresu jako výchozí při odesílání všech vašich zpráv. Nastavení provedete opět přes Nastavení – Účty a import – a u své nově přidané adresy stisknout volbu “označit jako výchozí”.

Při odesílání zprávy pak můžete libovolně měnit adresu odesílatele, ale jako výchozí vždy bude Gmail používat tu, kterou zde máte vybranou.

4. A máte hotovo!

Odteď budou všechny vaše zprávy chodit příjemcům z e-mailu na vaší doméně a s každou odeslanou zprávou tak budujete svou značku. Zároveň můžete i nadále používat pro svou korespondenci prostředí Gmailu, tak jak jste na něj zvyklí.

Projektová manažerka

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

fifteen + 18 =