Jak používat ikony na webu (a kde je najít zdarma)

Rozdíl mezi dobrým a špatným webem je v detailech. Na přehledném webu návštěvník pochytí nejdůležitější informaci i při zběžném pohledu. Pomůžou mu při tom dobře zvolené a výstižné ikony. Ukážeme vám, jak je používat a kde najdete nejlepší zdroje ikon zdarma.

Odlište se odrážkami

Puntíky v seznamech najdete skoro všude. Zkuste se odlišit a použít v seznamech ikony, např. šipky ⇨ nebo zaškrtávací znak ✔.

globus.cz

TIP: I když jste přesvědčeni o trefně zvolených ikonách, ověřte si svou domněnku na skutečných uživatelích. Testujte nový web i každou změnu na něm, zpětná vazba je nad zlato.

Upoutejte pozornost

Také si nejdřív přečtete článek, který doprovázejí poutavé obrázky? S ikonami je to podobné. Pomáhají čtenáři zorientovat se v obsahu stránky, protože jsou na první pohled srozumitelné. Postavička označuje profil uživatele, pod ozubeným kolečkem hledáme nastavení, pod ikonou lupy vyhledáváme a vedle telefonu nebo obálky najdeme kontaktní údaje.

airbank.cz

Ikony – ilustrace vašeho sdělení

Výhodou ikon oproti textu je jejich názornost. Můžete je využít pro shrnutí informací o produktu, službě či nákupním procesu. Vhodně zvolené ikony by měly být výstižné, aby na uživatel první pohled pochopil, o čem je řeč. Na webu ideálně zafungují ve spojení se stručným textem.

idodo.cz
domena.cz

Zdroje ikon zdarma

Nemusíte tvořit všechno sami. I zkušení grafici se inspirují již hotovými sadami ikon. Vyhledali jsme pro vás zdroje nejrůznějších typů ikon: od jednoduchých piktogramů přes vícebarevné, tematicky laděné, po znaky ikony sociálních sítí a emoji. Při výběru pamatujte na zásadu, že méně je více a na jednom webu vždy používejte jen jeden styl.

vecteezy.com

freepik.com

flaticon.com

thenounproject.com

iconstore.co

fontawesome.io/icons

domácí mydlářka nadšená do jógy a čísel

2 komentářů On Jak používat ikony na webu (a kde je najít zdarma)

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

two × two =