WordPress. 7 nejlepších šablon pro freelancery

WordPress vám umožní vytvořit si webové stránky s nízkými náklady. Sestavili jsme pro vás seznam ověřených (a responzivních) šablon, který vám ušetří čas při hledání a proklikávání desítek variant.

šablona Lovecraft

Pique

Ideální šablona pro všechny, kteří potřebují přehledný jednostránkový web. Pro rychlou navigaci slouží menu umístěné v hlavičce. Změnit můžete barvu v textu záhlaví a barevné pozadí vašich stránek.

Pozor: Největším oříškem je vytvořit nerušené přechody mezi jednotlivými bloky. Šablona je náročná na grafické cítění.

Orvis

Minimalistická šablona, která dá vyniknout fotografiím vašich produktů. Ideální pro designéry, fotografy a další tvůrce. Menu je nenápadně umístěné v pravé horní části obrazovky, aby vizuálně nerušilo portfolio umístěné pod ním.

Hlavní výhoda: Neotřelý design, který zaujme mozaikou fotografií v různých formátech, šablona přitom neklade příliš velké nároky na vaše zkušenosti s tvorbou webů.

Boardwalk

Osobitě pojatá šablona, která se vymyká tím, že se uživatel posouvá po stránce zleva doprava. Svůj obsah můžete předvést netradičně a zároveň elegantně. Jako menu zde funguje série bloků seřazených vedle sebe.

Pozor: Protože bloky menu jsou tvořené obrázky, není úplně snadné zkombinovat je tak, aby výsledek vypadal profesionálně. To je největší úskalí této šablony, proto je web na ní náročný na vytvoření, i když samotná šablona složitá není.

Cubic

Šablona, která sází na působivé fotky. Obrázky jsou sestavené do mřížky, menu neruší celkový dojem, rozbalí se až po kliknutí na ikonu v pravém horním rohu. Doporučujeme zvláště fotografům a blogerům. Výchozí barevnost nelze upravovat.

Hlavní výhoda: Šablona je velmi flexibilní, jednotlivé bloky můžete snadno přidávat i odebírat.

Editor

Klasická blogerská šablona se záložkami a jednoduchým designem. Menu se nachází na levé straně, jeho rozsah můžete libovolně (a snadno) a díky tomu vytvořit jednodušší i složitější prezentaci. Měnit můžete barvu pozadí webu.

Hlavní výhoda: Přehledný a vizuálně čistý vzhled, který dá vyniknout vašim ilustračním fotkám.

Lovecraft

Skvělé řešení pro osobní blog. Články jsou řazené pod sebou, hlavní stránka na první pohled zaujme velkoformátovou fotkou. Barevně vyladit si můžete detaily v textu (např. barvu odkazů apod.).

Hlavní výhoda: Výrazná hlavička s přehledným menu, pod kterou se nachází úvodní obrázek.

Baskerville

Efektní šablona, která předvede vaše fotky, články a videa sestavené jako dlaždice. Do hlavičky si můžete nahrát vlastní logo a obrázek na pozadí. Neobvyklý formát, který vám umožní odlišit se od tradičněji pojatých blogů. Měnit můžete barvu pozadí za články.

Pozor: U této šablony si musíte nastavit logický řád přidávání příspěvků, aby výsledný vzhled působil uspořádaně.

copywriterka a content manažerka pro DOMENA.cz

Napište komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

18 + one =